Vitray Cam Sanatı

Vitray Cam Sanatı

Vitray sanatı gün ışığı ile doğan ve yine onun az ve çokluğu ile değişimler kazanan bir ışıklı resim sanatıdır. Günümüzde çok yaygın olarak, evlerde, otellerde, fabrikalarda, yemek ve oyun salonlarında, camilerde ve bunun gibi birçok mekanda çok amaçlı kullanılan bir sanat tekniği olan vitraya, kısaca cam resmi diyebiliriz.

Vitray Nerelerde Kullanılır

1) Konutlarda; pencerelerde, aydınlıklarda, oda bölmelerinde, paravanlarda, duvar panolarında, abajurlarda ve kapılarda yer almaktadır.              

2) Fabrikalarda; hizmet binalarında, dinlenme-eğlenme tesislerinde, yemek-oyun salonlarında, yönetici, müdür odalarında yer almaktadır.              

3) Otellerde; dış mekan ve aydınlatma panolarında, giriş kapılarında, lobilerde, banyo, yemek, eğlence salonlarında, odaların aydınlatma elemanlarında paravanlarda kullanılmıştır.

4) Ayrıca cami, eğlence yerleri, spor salonları, devlet kurum ve dairelerinde, okullarda, sanat galerilerinde istasyon bekleme salonları gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Yorum (1)
Nuray Bozkurt
2021-05-21 11:23:02

Resssamanneyi aradim vitray dersi icin ama ufak yere tasindiklarindan ders vermiyormussunuz keske sizden vitray kursu alabilseydim sizi cok kisi tavsiye ediyor bir yakinim sizden hobi kursu aliyor ben ozellikle vitray istiyordum lutfen vitray ders egitimlerine tekrar baslarsaniz bana mutlaka donus yaparmisiniz.

Yorum Yap