Cocuk Resim Kursu

Çocuk Resim Kursu Online

Çocuklar için Atölye ve Online Resim Dersi.

Çocuk Resim Dersleri haftada 1 gün 1 saat şeklindedir.

Çocuklar için özel birebir tek kişilik Resim Dersi.

Çocuk Resim Dersleri İsteğe bağlı Online veya Çekmeköy Resim Kursu Atölyemizde verilir.

Resim eğitiminin işlenme prensibi

Öncelikle kalemi tanıma, el ve bilek hakimiyeti, Farklı konularda ortak calışma ve bunun yanında doğaçlama şekilde çocukların hayallerini yansıtması.

Çocukların renkli dunyasını yansıtmak icin sulu boya, pastel boya, kuru boyalar... gibi farklı malzemeleri doğru şekilde
uygulayabilme tekniğini oğrenme.

Kolaj calışmaları

Masallar diyarından esinlenerek kendi masal kitaplarını yapma, tiyatral calışmalar.
Çocuklardaki geniş hayal gücü yıllar geçsede sanatta hep ulaşılmaya calışılan bir yere sahip olmuştur.

Temel resim teknik ve kavramlarını hem eğlenceli, hem de kişisel gelişimine yönelik algılamasını sağlayarak resmi sevdirmeyi amaçlıyoruz.

Çocukların yaşlarına, algılama yetilerine, ilgi alanlarına yonelik kişiye ozel bir eğitim prensibiyle resmi hem sevdirerek, hem de içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmak amacımız.

Çocuksu hayal gücünü köreltmeden, teknik bilgilerle kafasını karıştırmadan eğlenceli oyunlarla dolu bir ders onları bekliyor.

Resmi öğrenmenin yanında cevreye ve hayata karşı gorsel algısının, sanatsal bakabilme yetisinin geliştirilmesi de bizim icin önemli. Bu yönde de etkinlikler ders icerisinde yer alacak.

Ağacı maviye, gök yüzünü kırmızıya boyayabilen, güneşe kaş göz burun çizebilen çocuğun dünyası, kalıplara sığmayacak kadar özgürdür.

Online resim dersi alabilirmiyim?

Tabiki online resim dersi alabilirsiniz.Dünyanın neresinde olursanız olun internetiniz ve bir bilgisayar,lattop,tablet veya telefon ile bizimle uygulama üzerinden canlı bağlantı sağlayarak online resim kursu alabilirsiniz.

Sadece çocuklaramı resim dersi veriyorsunuz?

Hayır çocuk,yetişkin,kadın ve erkek fark etmeksizin resim kursuna ilgi duyan herkese resim dersi vermekteyiz.

Online resim dersleriniz birebir tek kişilikmi?

Evet online resim kursu derslerimiz birebir tek kişilik sadece size özeldir.Öğrenci derste öğretmenden görüntü çizimini ekrandan görerek konuşarak ve teknik eğitimini alarak kendisi çizer.

Yaş sınırınız varmı kaç yaşa kadar resim dersi veriyorsunuz?

7'den 70'e kadar hem özel,hemde grup resim kursu dersini bölgeye yakın olanlara resim atölyesinde uzak olanlarada online resim dersi olarak vermekteyiz.

Resim Kursu Dersi alan öğrencileriniz ağırlıklı olarak hangi ülkeden?

Öğrencilerimizin çoğu Türkiyeden online ve atölyede resim kursu derslerine katılmaktadır.Ayrıca Avrupa Ülkelerinden Fransa,Almanya,İngiltere ve Amerika birleşik devletleri (ABD) Online resim kursu derslerine katılmaktadırlar.Hedefimiz tüm dünya ülkelerine resim dersini sevdirmek başarılı öğrenciler yetiştirmektir.

Resim dersini erkekmi yoksa bayan öğretmenmi vermektedir?

Resim kursu dersini  www.resimsanatkursu.com ve  www.ressamanne.com sitelerinin kurucularından olan Gül öğretmen (ressamanne) vermektedir.